Новини

Замовити будівництво фонтану в Україні в компанії Сад Води, Вінниця та область, Київ, Одеса

Гарний сад – це не тільки доглянуті рослини, клумби і регулярно підстрижений газон, але і декор ставка, садові прикраси, наприклад, фігурки і садові фонтани. Може бути, ви коли-небудь замислювалися, як влаштований садовий фонтан і так приємно заспокійливий звук поточної води? У нас є для вас стаття, яка допоможе зрозуміти, як влаштований садовий фонтан, і яку модель фонтана вибрати для свого саду.

Як влаштований садовий фонтан?

Більшість моделей, представлених на ринку, працюють аналогічним чином. Вода у фонтані циркулює по замкнутому контуру. З резервуара в форму, каскад і декоративних елементів назад в резервуар. Електричні або сонячні насоси засмоктують воду з ємності або, наприклад, ставка і перекачують її за спеціальною трубі в гирлі. Там, в залежності від напору, вода або струмує вгору, як гейзер, або плавно стікає по декоративних елементів фонтану. Весь цей нехитрий механізм приводиться в дію насосом, який грає найважливішу роль в будівництві будь-якого фонтану, що прикрашає сад.

Два типи насоса

Фонтанні насоси доступні в двох версіях. Кожен з них заснований на різному механізмі дії.

  • Електричний насос для будівництва фонтану

Для роботи електричного фонтанного насоса потрібно пряме і постійне підключення до джерела живлення. Простіше кажучи – фонтан працює тільки при підключенні. На жаль, розташування такого прикраси в дальньому кутку ділянки може бути проблематичним і вимагає протягання кабелів по всьому саду.

  • Сонячний насос

Насос для сонячного фонтану, який працює на енергії, що виробляється сонячними батареями. Популярні сонячні фонтани поставляються з невеликими панелями, які вловлюють сонячні промені і перетворюють їх в енергію, яка, в свою чергу, приводить в дію насос фонтану. Працює від сонячних променів навіть в похмуру погоду. Сонячні батареї настільки ефективні, що можуть легко виробляти енергію, необхідну для роботи насоса.

Залежно від конкретних потреб використовуються різні рішення, але основними елементами є ємність для води, насос, декоративні елементи і затримує підкладка. Ємність для води може бути розміщена під землею або мати декоративну функцію і форму, наприклад, водойми. Електричні або сонячні насоси слід вибирати в залежності від розміру резервуара і кількості води, що протікає через фонтан. Підкладка садового фонтана найчастіше робиться на сталевий решітці (з нержавіючої сталі) або безпосередньо на водоймі.

Види фонтанів для саду

Є два типи садових фонтанів: наземні та підземні. У чому різниця між ними? Яка модель краще?

  • Фонтан надземного типу

Наземний декоративний фонтан невеликий і мобільний. Ємність для води не вимагає закапування, а досить встановити її в обраному місці в саду. Це дає необмежені можливості облаштування, якщо через якийсь час ви захочете змінити декор і розташування, ви можете перенести надземний фонтан в інше місце. Цей тип конструкції найчастіше використовується в невеликих домашніх облаштування. Наземні фонтани можна встановити не тільки в саду, але і на балконі або терасі.

  • Фонтан для саду з підземним джерелом

Другий тип з підземним джерелом. Для їх установки необхідно розташування резервуара для води під землею або в землі. Фонтани, обладнані підземним джерелом, надають набагато більше можливостей для облаштування. Завдяки їм можна створювати красиві великі композиції, а в якості водойми використовувати ставок. Захований під землею резервуар з фонтаном дозволяє створювати незвичайні і цікаві композиції з фонтаном в центрі. Ви можете замовити будівництво фонтану в Одесі, Києві, Вінниці вдало прикрасивши свою будову невисокою живоплотом або клумбою з квітів, зробити чудову каскадну інсталяцію. Цікавою формою фонтана є також гейзер або стіна, по якій плавно тече рівномірний потік води.

Як вибрати садовий фонтан?

Яку модель ви виберете, залежить, перш за все, від кількості місця в саду, а також від його характеру і розташування. Пам’ятайте, що конструкція повинна відповідати всьому дизайну інтер’єру та складати з ним єдине ціле, тому перевірте ринкова пропозиція перед покупкою тієї чи іншої моделі.

Як доглядати за фонтаном?

Після того, як ви вибрали модель, яка ідеально підходить для вашого саду, запам’ятайте, що джерело потребує регулярного чищення та догляду. Незалежно від типу використовуваного розчину, ви повинні періодично перевіряти та поповнювати рівень води і видаляти забруднення, такі як листя, насіння, квіти і пилок. На зиму видаляти воду повністю, а також для запобігання пошкодження конструкції морозом.

Як правильно доглядати за фонтаном? В першу чергу потрібно стежити за якістю води і підтримувати її постійний рівень. Особливо в жаркі дні, коли вода може випаровуватися, зменшуючи її обсяг. Слід регулярно доливати воду в резервуар.

Фонтан в саду – це не тільки привабливий елемент декору, але і місце, де можна розслабитися. Переваги наявності фонтану в вашому саду незаперечні. Всупереч зовнішнім виглядом, його збірка не повинна бути складною – всі необхідні послуги по будівництву фонтану в Україні ви можете замовити в нашій компанії – Сад Води.