Питання поетапного будівництва бетонного басейну задаються досить часто, тому хотілося б звернути увагу на деякі моменти, які допоможуть зберегти чимало коштів, часу і сил.
Основною причиною недоліків при будівництві бетонних басейнів є попередні недоліки при первинному плануванні. Їх усунення – включаючи перероблення багатьох етапів робіт – обходиться занадто дорого, збільшує терміни і коштує великих нервів. Тому, будівництво басейну починається з його професійного проектування.
Тому звертайтеся до фірми яка грамотно розробить проект басейну, або призведе проект замовника у відповідність.
Для початку варто визначитися який тип басейну Ви хочете бачити у себе на ділянці. На сьогоднішній день є два типи плавальних басейнів: скіммерний басейн і переливної басейн. Основна відмінність між ними це візуальний вигляд який тягне за собою різні витрати на обладнанні для Вашого басейну. Басейн скіммерний – це басейн, в якому вода йде з поверхні басейну в фільтрувальну установку через скіммер і вода нижче на 15 – 20 см від краю борту. Басейн переливної – це басейн, в якому вода натягнута гладдю по верхніму краю чаші басейну.
Різниця між басейном скиммерного типу і переливного в тому, що в скімерние басейні вода з поверхні для подальшого очищення забирається скиммером, а в переливному за допомогою переливного жолоба, який розташований по всьому периметру басейну. Потім вода повторює ті ж процеси, що і в басейні скиммерного типу, а саме: фільтрацію, підігрів і дезінфекцію.
На етапі проектування варто продумати каналізацію і взяти до уваги плановий, і аварійний скид води. Якщо на весь будинок побудований всього одна каналізація, то додаткову необхідну розводку потрібно спроектувати відразу, щоб не ставити потім додатково зворотні клапани.
Слід правильно прорахувати гідравліку басейну і систему фільтрації, а також точні розміри переливного жолоба – в разі будівництва переливного басейну.
У разі скіммерній системи часто спочатку не ставлять автодолив, а потім змушені доливати басейн вручну.
Всі заставні елементи для додаткового обладнання (теплообмінник, протитечія, гейзер і т.п.) потрібно враховувати в проекті спочатку: тоді буде використаний варіант побудувати басейн більш функціональним (Не довбати ж потім дірки в бетоні).
Для відкритого вуличного басейну головну роль грає місце для будівництва: особливості ділянки, його грунтові води, геологія, а потім вже специфіку самого басейну. Існують приклади, що через проблемні грунтів – будівництво було неможливим.
На майданчику, куди залітає багато сміття, більш вдалим буде скіммерний басейн ніж переливної, через труднощі очищення переливних грат басейнів.
У будинку, вибір і розміри басейну обмежені розмірами приміщення, також грунтом під будинком, висотою фундаменту, площею по дзеркалу води і звичайно особливостями вентиляції. А також необхідно спланувати правильну розводку електропостачання, водопостачання, і каналізації; будівництво техприміщення і вентиляції, обов’язково передбачити в приміщенні де басейн – грамотне осушення (або кондиціонування повітря).
При будівництві вуличного басейну, за проектом басейн не повинен бути тісно пов’язаний з навколишніми будовами. Для правильної підсипання дна траншеї, а також під стінки чаші беруть тільки річковий пісок і щебінь фракцією 5-8 см, тому що річковий пісок і щебінь мають властивість дренажу для відводу підземних вод.
Для бетонування подушки чаші басейну (подбетонкой) беруть клас бетону В-25. Для будівництва чаші беруть гідротехнічний бетон, класу П-4 В-25 F-200 W-4,6.
Для опалубки, чашу майбутнього басейну армують в двох площинах, дно в одній. В опалубку лягають вертикальна а також горизонтальна арматури. Потім монтується внутрішній ряд арматури. Арматура в’яжеться в’язанням дротом.
Чаша повинна «вистоятися» 28 днів при нормальній температурі і вологості повітря. Не можна допустити вкорочувати терміни будівництва бетонної чаші і нерозумно економити на всьому!
Для досягнення рівних поверхонь стін басейну, будівельні норми Німеччині радять використання єдине разової дерев’яної опалубки, дошку товщиною не менше 30 мм і вологостійкої фанери. Потрібно використовувати якісну шлифованную дошку для досягнення рівних поверхонь чаші.
Заздалегідь закладають всі труби і обладнання для басейну, до щитів опалубки кріплять заставні елементи – форсунки, скімера, прожектори, протитечія, гідромасаж і т.д. На дно басейну роблять закладку під донний злив, гейзер. Всі елементи монтуються перед залиттям чаші.
Завершальним етапом є гідроізоляція (облицювання) чаші басейну, яка є темою для окремих статей.
Перед здачею об’єкта, потрібно обов’язково наповнити чашу і трубопроводи водою, щоб уникнути в подальшому протікання.