Водойми

Декоративні водойми

Декоративні водойми

Якщо Ви плануєте побудувати штучна водойма, пропонуємо ознайомитися з основними тонкощами його декорування, які будуть радувати своєю неповторною красою довгі роки.

Навіть невеликий декоративний садовий ставок зі стоячою водою відображає так багато світла, що візуально збільшує простір. Звук води, що прибуває в русі – будь то дзюрчання, плескіт, бурмотіння або шерех допомагає розслабитися. Вода необхідна всім живим організмам, – вона покращує мікроклімат в саду, втамовує спрагу садових рослин.

 

Водойми – важливий елемент садово-паркової композиції. Коли на ділянці з’являється водойму, змінюється вигляд всього саду. Вода здатна привертати увагу людини, тому декоративна водойма або ставок неминуче стає центральною точкою будь-якого антуражу. Красивий і доглянутий декоративна водойма з правильно оформленою береговою лінією привертає увагу, оживляє відкриті експозиції, додає ажурність і легкість ландшафту.

Продумане розташування водойми в саду, в якому кипить життя, може підкреслити всі достоїнства ландшафту. Вдало розташований ставок надає композиції закінченість, пов’язує всі елементи саду в єдине ціле. Як дзеркало, яке візуально збільшує навіть найменше приміщення, так і водойму перетворює простір, в якому він розташований. Але як будь-якій дзеркала знадобиться стильна рама, так і вашому ставку необхідно гідне обрамлення.

Водоймище може включати в себе безліч різних елементів: фонтани, водоспади або альпійські гірки. Тому при будівництві водойм використовуються різного роду прийоми, технології та інструменти. Дуже часто декоративні водойми прикрашаються різними скульптурами і населяються рибами.

Водойма на ділянці прекрасно впишеться в будь-який ландшафт, тому дизайн водойми найчастіше підпорядкований загальній стилістиці навколишнього його простору і архітектури.
Незважаючи на те, що існує безліч стилів і напрямів ландшафтного дизайну, пристрій ставка на вашій ділянці буде незмінно унікально і оригінально, оскільки жоден декоративна водойма не в силах повністю скопіювати пристрій ландшафтних ставків в інших місцях, в зв’язку з чим декоративний ставок виконується по індивідуальними проектами. Ландшафтні ставки будуються з урахуванням особливостей місцевості, особливо це стосується похилого рельєфу з додаванням каскадів, фонтанів, водоспадів.

Залишити відповідь